میاندرود , روستای سوربن
هدیه استفاده مفید احتمالی از این وبلاگ , فاتحه برای مرحوم احمد زارع و دیگر درگذشتگان روستا
سوربن,میاندرود:شجاعی یار غار دولت نهم و افراد شاخص آن اعم از X و Y بود حالا که اوضاع جور دیگر شد , طاق گنید آدینه کج آمد ! آقای شجاعی ؟! خوب از کجا معلوم که آقایان آنقدر بد باشند که حتی جنابعالی سابقه مراوده را با آنها منکر میشوی ؟ شاید ... ! بهر حال متن مناظره را که از یکی از سایتهای مازنی نقل گردید در زیر ملاحظه فرمایید و خود خواهید دریافت که ... یعنی چه ؟!

شجاعی:جدا شدن میاندرود شعار انتخاباتی من بود/ یوسف نژاد: مصوبه سفر دولت به مازندران بود
نشست مناظره یوسف نژاد و شجاعی، نمایندگان مردم شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس با موضوع عملکرد مجلس هشتم در دانشگاه علوم کشاورزی ساری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار شمال نیوز ، این مناظره که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد موضوع عملکرد مجلس هشتم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست پرسش های بسیاری پیرامون موضوعات مختلف سیاسی ، اقتصادی ، کشاورزی و مسائل بین المللی از سوی افراد شرکت کننده مطرح و پاسخ های متفاوت و گاهی مشابه داده شد.
سید رمضان شجاعی در پاسخ به پرسش مجری این مناظره در خصوص استیضاح شهردار ساری گفت: عزل و نصب شهردار از اختیارات اعضای شورای اسلامی شهر است و اینکه برخی این استیضاح را به من نسبت می دهند توهین به یکایک اعضای شورای اسلامی شهر است.
او با بیان اینکه با علی حجازی شهردار ساری رفاقت 30 ساله دارم گفت: چندین بار با آقای حجازی با وزیر راه ، کشور و معاونین وزیر راه نشستی برگزار کردم تا پروژه های عمرانی در زمان کوتاهتری اجرایی شود.
علی اصغر یوسف نژاد دیگر نماینده مردم ساری در مجلس هشتم در خصوص توسعه نیافتگی ساری گفت: برنامه و استراتژی مناسبی در استان تدوین نشده و زیر ساختهای توسعه ی استان نیز فراهم نیست.
او ادامه داد معدل شایستگی مدیران ما در قیاس با گذشته و در مقاطع زمانی مختلف و حتی نسبت به استانهای دیگر پایین تر است.
این نماینده مجلس گفت: توانمندیهای استان احصاء شده که باید با مشارکت انجمن تخصصی شناسنامه دار و مراکز علمی و دانشگاهی ،سندی تهیه و براساس آن اقدام کرد.
توسعه نیافتگی کشاورزی ، صنعت و در مجموع اقتصاد استان از موضوعاتی بود که یوسف نژاد برآن تاکید داشت و تصریح کرد: اگر کشاورزی ما رشد پیدا کند صنعت و اقتصاد به حد مطلوب خواهد رسید
شجاعی هم با نگاهی به دوران اصلاحات با بیان اینکه با پیروزی جریان اصلاحات در سال 76 و انتصاب مصطفی تاج زاده به عنوان معاون سیاسی وزیر کشور گفت: تاج زاده با حضور در شورای اداری مازندران ، با حمله به شورای نگهبان ، صدا و سیما و رهبری قصد داشت که مردم را در مقابل نهادهای منتسب به نظام قرار دهد که با واکنش بنده روبرو شد.
این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به مشاجره تند تاج زاده و خود افزود: در ان جلسه تنها مدیر اصولگرا بودم که در برابر جوسازیها و فرافکنی های اصلاح طلبان ایستادم.
وی با دفاع از عملکرد دولت های نهم و دهم به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تلاش و خدمات ارزشمند این دولت ها اشاره و تصریح کرد: اگر چه به برخی از عملکردهای دولتهای نهم و دهم نقد دارم اما از سال 84 تاکنون خدمات اثرگذاری نسبت به گذشته ارایه شد.
علی اصغر یوسف نژاد هم با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات سفرهای استانی به مازندران گفت: پروژه های فرهنگی پردیس سینمایی ، کتابخانه ی مرکزی ، مجتمع فرهنگی مرحوم کردان در ساری اجرایی نشده است.
به گفته او ضعیف ترین دستگاه دولتی در استان دستگاههای فرهنگی است.
شجاعی در پاسخ به انتقاد تند یوسف نژاد گفت: اعتبار فرهنگی سال 90 کشور 5 هزار و 500 میلیارد تومان است که در مقایسه با اعتبار فرهنگی 4 هزار و 61 میلیارد تومان سال 89 ، 24 درصد رشد را نشان می دهد.
وی در ادامه افزود: با پیشنهاد من در کمیسیون فرهنگی مجلس، با تشکیل سازمان توسعه و عمران سواحل موافقت شد که این سازمان مدیریت یکپارچه به سواحل را اعمال می کند.
به گفته او در سال اول برنامه پنجم توسعه دولت مکلف است این سازمان را تشکیل و ردیف اعتباری نیز برای آن پیش بینی کند.
او سواحل را دغدغه ی جدی رهبر انقلاب دانست و تصریح کرد: در ماده 32 قانون بودجه ی امسال دولت مکلف است با فروش مجتمع های تفریحی و گردشگری ساحلی وزارت خانه ها تا سقف 600 میلیارد تومان اعتبار سازمان توسعه و عمران سواحل را تأمین کند.
شجاعی از اختصاص 3 میلیارد تومانی در سفر هفته پیش رئیس جمهور به مازندران برای مجتمع فرهنگی و هنری مرحوم کردان ساری نیز خبر داد و افزود: قوانین خوبی در مجلس وضع شده اما در اجرا مدیران استانی ضعیفند.
یوسف نژاد نیز گفت: مجلس دست اصولگراهاست و ضعف های قانونی را آنان باید پاسخگو باشند.
او با بیان اینکه از عملکرد مجلس هشتم راضی نیستم گفت: این مجلس درد مردم را ندارد و انتظارات مردم را برآورده نمی کند.
این نماینده مجلس ادامه داد: مجلس هشتم به موضوعات حاشیه ای زیاد توجه دارد و به عملکرد این مجلس نمره خوبی نمی دهم.
سید رمضان شجاعی در خصوص مجلس گفت: مجلس هشتم مقتدرو توانمند است و مصوبات مورد نیاز جامعه در بخش صنعت و کشاورزی را پیش بینی کرد.
او گفت:مجلس هشتم به دور از جناح بازی و حاشیه بوده و به وظایف قانونگذاری خود درست عمل کرد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه در عین حال که مجلس و دولت از دیدگاه سیاسی به هم نزدیکند تصریح کرد: مجلس هشتم مستقل در برابر برخی تخطی های دولت ایستاد.
شجاعی تأکید گفته های خود را نظرات مقام معظم رهبری در خصوص قدردانی از این دوره مجلس دانست و یاداور شد: مصوبه اخیر مجلس در خصوص کاهش سطح روابط با انگلیس نمونه ی روشن اقتدار مجلس هشتم است.
او با دفاع تمام قد از عملکرد مجلس هشتم و دولتهای نهم و دهم گفت: رفع قانون ممنوعیت استقرار صنایع در مازندران و در پی آن ساخت و صدور مجوزهای کارخانه ایران خودرو در بابل و سایپا در ساری و همچنین پالایشگاه و کارخانه سیمان در منطقه چهاردانگه ساری و همچنین آغاز عملیات اجرایی کارخانه زباله سوز در ساری و شهرستانها از اقدامات ارزشمند مجلس هشتم و دو لتهای نهم و دهم در استان است.

سید رمضان شجاعی در موضوع جریان انحراف صریح و روشن موضع گیری کرد و گفت: من به جریان اصولگرا منتسبم و اولین نماینده ای بودم که در خصوص جریان انحرافی در مجلس نطق کردم.
او با بیان اینکه پس از 11 روز کناره گیری رئیس جمهور احمدی نژاد از دولت در نطق میان دستور مجلس گفتم آقای رئیس جمهور جریان احرافی از آنجا آغاز شد که یکی از نزدیکان شما در ترکیه و در مجلس کذایی حاضر شد و شما سکوت کردید.
وی اسفندیار رحیم مشایی را مورد خطاب قرار داد و گفت : هیچگونه ارتباطی با وی ندارم.
او با بیان اینکه جدول شاخصه های فرهنگی(جدول 14) که در بودجه 89 در اختیار اسفندیار رحیم مشایی بوده با پیشنهاد من از انحصار وی بیرون کشیده شد افزود: این جدول اکنون در اختیار استانها قرار دارد .
شجاعی تصریح کرد:مشایی از مخالفان جدی من در دولت و مجلس به شمار می رود.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جدا شدن بخش میاندرود از شعارهای انتخاباتی بنده بوده، افزود: با استقرار دو فرمانداری در شهرستان ساری و میاندرود اعتبارات بیشتری اختصاص یافته و این امر به سود استان است.

یوسف نژاد نیز در ادامه گفت: امسال سه میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای دو فرمانداری ساری و میاندرود مصوب شده در حالیکه در سالهای قبل بیشترین بودجه در حدود 900 میلیون تومان بوده است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقسیمات جدید در مازندران اظهار داشت: تقسیمات کشوری در دولت مصوب می شود و تفکیک منطقه میاندرود از شهرستان ساری مربوط به مصوبات استانی دور سوم هیئت دولت است.

وی ادامه داد: کل استان سمنان در حدود 370 روستا دارد در حالی که ما فقط در شهرستان ساری 430 روستا داریم.

یوسف نژاد اضافه کرد: میاندرود یا هر بخش دیگری که از مرکز استان جدا شود، جزو تاریخ شهرستان ساری است اما با زیاد شدن جمعیت این مناطق کارهای نظارتی بسیار سخت می شود.

او ادامه داد: این تصمیم گیریها مبنای سیاسی و نظارتی دارد و حاصل ساعت ها بحث و تحقیق است و نباید نسبت به این موضوع غیر منطقی برخورد کرد.

وی اظهار داشت: فاصله کیاسر تا ساری در حدود 70 کیلومتر است که ضرورت ایجاد بخش های ویژه و حتی مستقل دیگر را به روشنی مشخص می کند.

یوسف نژاد گفت: خدمات کل استان در مرکز استان ارایه می شود اما از سرانه شهرستان ساری پرداخت می شود که البته با استقرار فرمانداری در میاندرود اعتبارات رشد خوبی داشته است."شمالنیوز"

نوع مطلب : مطالب عمومی، اخبار میاندرود، 
برچسب ها : یوسف نژاد، شجاعی، نماینده، مجلس، مناظره، من،
لینک های مرتبط :

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


...محمود زارع
...مازندران,ساری,روستای سوربن, مقالات محمود زارع,

مدیر وبلاگ : محمود زارع
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


آثار و تالیفات محمود زارع


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic