میاندرود , روستای سوربن
هدیه استفاده مفید احتمالی از این وبلاگ , فاتحه برای مرحوم احمد زارع و دیگر درگذشتگان روستا
کار فرهنگی یا کار سرهنگی : دیروز یکی از همکاران ما که در روستای سوربن بوده است آقای حاج مرتضی ج بمن خبر داده است که روز گذشته مامورین نیروی انتظامی ساری بدون اطلاع قبلی در روستا حضور یافته و نسبت به جمع آوری دیشهای ماهواره ای و رسیورهای مربوطه اقدام کردند.
حسب اطلاع مامورین تنها توانسته اند نسبت به جمع آوری یکی دو دیش موفق شده که در همان ابتدای محل از منزل سیه چهره و ... بوده است. مردم بمحض مشاهده وضعیت مزبور از طریق موبایلها بدیگر اهالی خبر داده و تمام آنهاییکه اسباب ماهواره ای داشته اند نسبت به اختفای آن اقدام کرده اند. این خبر بسرعت برق ؟! که هیچ بسرعت ارسال امواج صوتی .... بتمامی منطقه رفته و در دیگر روستاهها کارکرد بسیار بدتر هم خواهد شد.
فرد مزبور اظهار داشته که کافی بود که در پس بصدا درآمدن زنگ دروازه درب منزل را باز کنی که مامورین با گفتن جمله ( از مقام قضایی مجوز بازرسی داخل منزل را داریم ) بی توجه به خواست صاحب خانه داخل شده و نسبت به بازرسی اقدام می نمودند.
بنظر میرسد که این اقدام بدون هماهنگی با بعضی از افراد محل نبوده است . گرچه نیروی انتظامی براساس قانون دستور جمع آوری دیشهای ماهواره ای را دارند اما اینکه روستای سوربن تقریبا از جمله اولین مراکز برای اقدام نیروی انتظامی بوده این احتمال را تقویت میکند.
نکته قابل توجه در شیوه کار آنست که ( همانگونه که تجربه آن در روستای سوربن مشخص گردید ) این شیوه اصلا در اجراء موفق نبوده و باعث بدبینی مردم هم میشود و دیدیم که از حدود بیش از 120 دستگاه دیشهای ماهواره ای روستای کوچکی مثل سوربن تنها به دو سه دیش توانستند دست یابند !

بقول آقا ولی.... حالا مفت مفتی کار و بار نصابهای دیشها سکه میشود. چون مردم منتظرند تا یکهفته بگذرد تا دوباره و اینبار زیرکانه تر و حساستر اقدام به برقراری و توجه بیشتر ....!
نادعلی هم با ذکر مثال قدیمی تر متلک می پراند که حالا هر چی را که دولت ! روش دست بزاره گران میشود!...
آقای م . ف  بدبین هم میگفت گویا دستگاههای کوچک شبیه فلش مموری آورده اند که عده ای قصد فروش و بازار گرمی آنرا همانند موبایهای قبلی بعضی از ما بهتران را دارند...!

خدا کند که در این مملکت از این ببعد اقدامات فرهنگی اصولی تر و کارآمدتر برنامه ریزی و اجرا شود و بجای مبارزه با معلول به علل و علتها پرداخته شود. اینگونه اقدامات اصلا اثر مثبتی که ندارد بلکه آثار منفی آن بسی بیشتر از ( اگر نکته مثبت اندکی بر آن مترتب باشد که نیست ) میباشد. از آثار منفی دیگر این شیوه هم شکستن ابهت نیروی انتظامی در چشم مردم بلحاظ روانشناسی اجتماعی میباشد. چند قاچاقچی خرده ریز محل در پس این برخورد حالا جرات پیدا کرده است ! و دهها عوارض منفی که قصدم تحلیل موضوع نبوده و صرفا نقل خبر بوده است . خلاصه آنکه اقدامات فرهنگی با اقدامات سرهنگی فرق دارد و کار فرهنگی را باید به اهالی فرهنگ سپرد نه به سرهنگ ها !

نوع مطلب : اخبار سوربن، 
برچسب ها : ماهواره، دیشها، نیروی انتظامی، کار فرهنگی یا کار سرهنگی،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 1 تیر 1390 09:28 ب.ظ
سلام
كاملا با نظر شما موافقم . دوستان برای حل مسئله صورت مسئله را پاك می كنند . بنظر آقایان عظم خود را جزم كردن تا مردم را به نظام بدبین كنند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


...محمود زارع
...مازندران,ساری,روستای سوربن, مقالات محمود زارع,

مدیر وبلاگ : محمود زارع
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


آثار و تالیفات محمود زارع


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات