میاندرود , روستای سوربن
هدیه استفاده مفید احتمالی از این وبلاگ , فاتحه برای مرحوم احمد زارع و دیگر درگذشتگان روستا

                                                         بسمه تعالی

                                   ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

                    برادر ارجمند جناب حجة الاسلام والمسلمین خامنه ای

                                                        سلام علیكم

                 با سلام و درود بر انبیاء و اولیاء و اوصیاء و شهدالله و بامید سلامتی و طول عمر حضرت امام " روحی فداة "  soroush . zare  From sari

     احتراما اینجانب ، اهل و ساكن روستای سوربن از توابع شهرستان ساری ( بخش مركزی ) كشاورز و كشاورززاده ای هستم كه بسان دیگر روستائیان محروم مظلوم این مملكت با سختی و مشقت و كارگری روز مزدی پدرمان و همچنین خوشه جمع كنی مادرمان در زمینهای درو كرده گندم فئودالهای منطقه ( شاهپور پهلوی ) جهت اینكه با این خوشه ها نان تهیه شود زندگی میكرده ایم و بزرگ شده ایم. خوشبختانه به لطف و عنایات خداوندی و رهبری پیامبر گونه حضرت امام " روحی فداه " و مقاومت مردم قهرمان ، انقلاب البته خونبار اسلامیمان بثمر نشست.


     بعد از پیروزی انقلاب ، مردم محروم و ستمدیده روستایمان جهت احقاق حق ( زمینهائی را كه شاهپور برادر شاه مخلوع غصب كرده بود ) باز پس گرفتند و بعد از چندی جهت تقسیم عادلانه آن بین خود از هیات واگذاری زمین شهرستان ساری دعوت بعمل آورده كه هیات مذكور هم با همكاری شورا و انجمن اسلامی توفیق یافت تا زمینها را نسبتا عادلانه تقسیم نماید.

     در پی تقسیم زمین ، چون این بنده هم یكی از افراد واجد شرائط برای اخذ زمین بودم ، مقدار 2/1 هكتار زمین بمن تعلق گرفت. متاسفانه پس از دو سال از تقسیم زمین، بواسطه اینكه زمین بنده دارای ناهمواری زیادی بوده و آبیاری را جهت كشت برنج مشكل میكرد، با وجود خرج گزاف تسطیح و غیره و بعلت نامرغوبی زمین برای كشت شالی، هنوز موفق به كشت برنج نشده ام. از طرفی هم زمین و زمینهای اطراف مذكور بواسطه شوره زار بودن ظرفیت معمول بازدهی را كه در هر هكتار معمولا سی ( 30 ) خروار میباشد را هم ندارند.

     لذا در جهت رفع این مشكل بر اساس طرحی تصمیم گرفتم كه به لطف و عنایات خداوندی به كار نوغانداری ( پرورش كرم ابریشم ) بپردازم. توضیح اینكه طرح مدنظر در پیوست این نامه میباشد.

     علی ایحال استدعا دارم بزرگواری فرمایید و امر مقرر تا هیات واگذاری زمین شهرستان ساری نسبت به موافقت و همكاری در اینخصوص اقدام فرمایند.

     اینجانب چون آشنا و علاقمند به كار نوغانداری میباشم بخوبی از عهده این كار بر خواهم آمد و حتی حاضرم شرائط هیات واگذاری را مبنی بر اختصاص درصدی از درآمد حاصله به هیات مذكور را تقبل نمایم. از طرفی هم چون مردم این روستا در حد 1000 تا 3000 متر مربع از زمین خویش را بعنوان حیاط خانه مسكونی تقریبا بلااستفاده از جهت اقتصادی تحت ید خویش دارند را میتوان با شروع این كار تحریك و انگیزه این كار را ایجاد كرد كه بعنوان یك شغل جانبی در ایام بیكاری با منبع درآمد بسیار مناسب مشغول شوند.

    در تتمه مجددا بعرض میرساند كه جهت ابراز حسن نیت خویش حاضریم مقدار پنج ( 5 ) درصد از سود حاصله را در راه ایجاد فضای آموزشی در روستا در اختیار شورای اسلامی بگذارم. قبلا از همكاری شما كمال تشكر و امتنان را دارم. اقدام عاجل محل حاجت است/.

                                                                                والسلام

                                                                                                       برادر كوچك شما

                                                                                  زارع

                                                                            12 / 2 / 1368

گواهی كنندگان :

 شورا( نمایندگی روستای سوربن )

مهدی سیه چهره و....................( نسخه ای از نامه موجود است)

نوع مطلب : اولین ها در سوربن، اشخاص روستا، اخبار سوربن، خاطرات، 
برچسب ها : روستای سوربن ساری، پرویز زارع،
لینک های مرتبط : حتما ببینید،

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


...محمود زارع
...مازندران,ساری,روستای سوربن, مقالات محمود زارع,

مدیر وبلاگ : محمود زارع
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


آثار و تالیفات محمود زارع


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات